A rossz nyirokkeringés és a táskás szem kapcsolata (és mit tehet ellene egy jó szemránckrém)
Korábban már írtunk a táskás szemek kialakulásának okairól, amik meglehetősen sokfélék lehetnek, de most egyet szeretnénk kiemelni ezekből, illetve egy tévhitet is eloszlatnánk a táskás szem témakörrel kapcsolatban.
A szem alatti táskák nem csak a dohányzás, a sok sós étel fogyasztása, vagy az öröklődés következtében alakulhatnak ki.
Az egyik leggyakoribb jelenség, hogy a rossz nyirokkeringés okozza a kellemetlen esztétikai tüneteket, amire az ember nem is gondolna, hiszen azt tudjuk, hogy a karunk, lábunk könnyen vizesedhet, de az már kevésbé köztudott, hogy a víz felhalmozódása bizony bármely testrészt érintheti, így tehát a szemek környékét is.
A nyirokkeringés működése (röviden)
Az emberi test működése igen bonyolult, nem véletlenül tanulják az orvosok hosszú évekig, így nem is nagyon szeretnénk a szükségesnél jobban belemenni a nyirokkeringés működésébe.
Azonban ahhoz, hogy megértsd, hogyan és miért okozhat táskás szemeket egy rosszul, vagy kisebb hatásfokkal működő nyirokrendszer, fontos tudni, hogy mi is a feladata.
A nyirokkeringésnek a köztudatban nem szokás túl nagy jelentőséget tulajdonítani, ami hiba, ugyanis a vénás keringésnek mintegy kiegészítőjeként funkcionál: a szövetek közötti folyadékot segít elvezetni a kapillárisokon keresztül.
Továbbá, az immunrendszer működésében is jelentős szerepe van: gondoljunk csak bele abba, hogy ha betegek vagyunk, akkor gyakran megduzzadnak a nyirokcsomók, ez pedig nem véletlen.
Ebből tehát az is következik, hogy egyfajta védekező funkciót is ellát, hiszen nem csak a fölösleges folyadék elvezetésében van fontos szerepe, hanem a méreganyagok eltávolításában is.
Így tehát, ha a nyirokkeringés nem működik megfelelően, úgy a szövetek között felgyűlik a fölösleges folyadék.
De miért és hogyan gyűlhet fel a folyadék a szemek alatt?
Akkor most következzék egy kis kísérlet: ha óvatosan összecsíped a szemed alatti területen a bőrt, akkor érezheted, hogy mennyire vékony és laza szerkezetű az itt lévő bőr – egészen pontosan 0,5 mm vastagságú.
Az itt megtalálható zsírréteg elképesztően vékony és kevés, ám ha ez, például az öregedés természetes velejárójaként eltűnik, úgy a bőrszövet meglazul.
Ennek a folyamatnak a következtében pedig könnyedén fel tud gyűlni a szemek alatt a víz, ami a jól ismert táskákat okozza.
De persze, ahogyan már az előző bejegyzéseinkben is említettük, nem csak a víz, hanem a zsírszövet is felgyűlhet egy bizonyos kor után.
Ennek oka pedig az, hogy a szemmozgató izmok gyengülésével a mellettük lévő zsír „elvándorol”, jellemzően a szem alatti területre, és lényegében ez is egy oka lehet a táskás szemek létrejöttének.
Összességében tehát igaz, hogy a szövetek lazulásával és gyengülésével sokkal könnyebben tud felgyűlni a szövetközi folyadék, amit a rossz nyirokkeringés csak tovább fokozhat.
Az alvás, a nyirokkeringés és a táskás szemek közötti összefüggés
Biztosan Te is tapasztaltad már, hogy amikor reggel felkelsz és belenézel a tükörbe, a szemeid, sőt az egész arcod is egy kicsit püffedtebb.
Ez amiatt van, mert alvás közben a tested órákon keresztül vízszintes pozícióban van, ez pedig ahhoz vezet, hogy a szövetek közötti folyadékot a nyirokkeringés nem tudja megfelelő hatékonysággal eltávolítani – különösen, ha nem működik hibátlanul a keringés -, ezért az szétoszlik a testben, és ez okozza a táskás szemeket.
Érdekesség, hogy ez a jelenség leginkább azoknál figyelhető meg, akik oldalt vagy hason szoktak aludni, de egy magasabbra helyezett párna javíthat a dolgon.
De honnan lehet tudni, hogy ez okozza a szem alatti táskákat?
Ha jól működik a nyirokkeringés, úgy ébredés után a gravitáció segítségével már könnyebben tud dolgozni a nyirokrendszer, és viszonylag hamar eltűnnek a szemek alatti táskák és az arc püffedtsége is.
Viszont akiknél a keringés valamilyen oknál fogva akadályozott, vagy korlátozott, azoknál a táskás szem probléma nem szűnik meg.
Tehát ez azt is jelenti, hogy a kevés alvás önmagában nem okoz állandó táskákat a szemek alatt, azoknak sokkal inkább a folyadék visszatartás lehet az okozója.
Így segít az InstanTENSE Plus szemkörnyékápoló a táskás szem esetében
A táskás szemek eltüntetésében az InstanTENSE Plus feszesítő szérum rendkívül hatékony, ugyanis tartalmaz egy olyan peptidet is – EYESERIL® peptid -, ami serkenti a nyirokkeringést, ezáltal hatékonyabban lesz képes elvezetni az adott területen a szövetközi folyadékot; jelen esetben a szemek alatti területről, ráadásul akár néhány perc alatt is látványos eredménnyel!
Ennek a peptidnek köszönhetően a szemkörnyék kevésbé lesz ödémás, és segít a bőr feszességének és rugalmasságának megőrzésében is.
Emellett tartalmaz még természetes bőrfeszesítő anyagokat is, mint például a BIOSKINUP™ CONTOUR 3R, ami fehér-liliom, brazil ginzeng és muira puama koncentrált növényi kivonatokból álló természetes bőrfeszesítő hatóanyag.
A mikrocirkuláció serkentésével klinikailag bizonyítottan csökkenti a szem alatti táskákat, sötét karikákat és puffadtságot. A bőr tömörségét is javítja.
Az InstanTENSE Plus szérum hatékonyságát független klinikai vizsgálatok is igazolják, továbbá a honlapon valódi vásárlói véleményeket is olvashatsz, és a krémmániára írt vevői véleményeket se hagyd ki, ha kíváncsi vagy a szérum eredményességére.
Mit tehetsz még, hogy ne csak a szemedet kerülje el az ödémásodás?
A fentiekből tehát kiderült, hogy a nyirokkeringés egy nagyon fontos „eleme” a szervezetünknek, aminek néha jól jöhet némi segítség, különösen táskás szem esetén
A csökkent működése leginkább az életmódnak köszönhető, ami elsősorban a mozgás hiányát jelenti, de ugyanígy negatív hatása lehet az ülőmunkának is.
Az InstanTENSE Plus tökéletesen segíti a szem alatti táskák eltüntetését, de még nagyobb lendületet adhatsz a teljes nyirokkeringésednek, ha a szérum használatát kiegészíted nyirokmasszázzsal – akár kézivel, akár gépivel -, sporttal és egészséges táplálkozással.
Ráadásul mindez a bőrödre is remek hatással lesz.